Zaproszenie na wycieczkę do Archiwum Państwowego w Katowicach

Zaproszenie na wycieczkę do Archiwum Państwowego w Katowicach

10 wyświetlaj
0

Tychy. Katowice. Muzeum Miejskie w Tychach 24 czerwca 2017 organizuje wycieczkę do Archiwum Państwowego w Katowicach. Uczestnicy wycieczki poznają dzieje Archiwum, zobaczą pracownię naukową, gdzie dowiedzą się na czym polega udostępnianie archiwaliów, a w magazynach archiwalnych – w jaki sposób są one przechowywane.

Odwiedzą oddział kartografii, w którym znajduje się największy w Polsce zbiór map górniczych. W pracowni masowego odkwaszania papieru zobaczą jak przy zastosowaniu nowoczesnych technologii obniża się poziom kwasowości papieru. Usłyszą także o innych zabiegach konserwatorskich, które przywracają walory użytkowe i estetyczne archiwaliom. Przewodnikami wycieczki będą Elżbieta i Piotr Matuszek, historycy i archiwiści, oraz Danuta Skrzypczyk i Tamara Domanik, specjalistki od konserwacji archiwaliów.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Zbiórka: godz. 8.00 przed wejściem na dworzec kolejowy w Tychach lub godz. 9.30 przed wejściem do Archiwum Państwowego w Katowicach (ul. Józefowska 104). Przejazd środkami transportu kolejowego (Koleje Śląskie) i autobusami (KZK GOP) na własny koszt. Informacji udziela: Agnieszka Ociepa-Weiss, tel. 32 327 18 21, wew. 30, e-mail: a.ociepa@muzeum.tychy.pl. Zapraszamy.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.