Zapraszamy na II Forum Środowisk Twórczych

Zapraszamy na II Forum Środowisk Twórczych

1 wyświetlaj
0

Powiat. 16 listopada (czwartek) o godz. 18 w sali konferencyjnej Centrum Inicjatyw Gospodarczych w Bieruniu-Ścierniach przy ul. Turystycznej 1 (sala konferencyjna) organizujemy II Forum Środowisk Twórczych Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, niezależne i nasze – oddolne.

Jeżeli jesteś twórcą, działaczem albo przyjacielem tych, którzy coś pożytecznego robią dla szeroko pojętej kultury – przyjdź. Zastanowimy się wspólnie nad tym, co chcemy osiągnąć. Z kim współpracować? Jak możemy pomóc sobie sami? Jakie problemy trapią nasze środowisko i jak możemy je wspólnie rozwiązać?
Niektóre z pomysłów przedstawimy naszym władzom, powiatowym i gminnym. Ale najpierw musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czego chcemy? Zastanowimy się, czy można tchnąć w nasz powiat twórczego ducha, tak by tworzył prawdziwą wspólnotę, a nie martwą administracyjną strukturę.
Nikt nie rodzi się mądry – dlatego chcemy się wsłuchać w głos naszego środowiska, bez zacietrzewienia i nienawiści, lecz w konstruktywnej zgodzie. Bo chcemy budować a nie burzyć. Budować kulturę i wspólnotę. Przyjdź, zapraszamy.
Organizatorzy i pomysłodawcy Forum
Patronat medialny nad naszą inicjatywą sprawuje dwutygodnik „Nowe Info” z Tychów.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Grzegorz Sztoler

Doktor nauk humanistycznych, historyk, dziennikarz, publicysta miesięcznika Śląsk. Specjalizuje się w tematyce związanej z historią śląska w szczególności ziemi pszczyńskiej i zagadnieniach społecznych. Autor wielu publikacji poświęconych śląskiej tematyce, laureat konkursu na najlepszą jednoaktówkę po śląsku i nagrody Clemensa Pro Arte za 2016 rok. Miłośnik i jednocześnie odtwórca pierwszoplanowych ról w filmach Józefa Kłyka.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.