Wakacyjne szachy

Wakacyjne szachy

1 wyświetlaj
0

W ramach wydarzeń letnich zaproponowanych przez lędziński MOK, w salce audiowizualnej na Placu Farskim w Lędzinach 14 sierpnia br. rozegrano Otwarty Turniej Szachowy „Wakacje w MOK”. Oprócz Lędzinian w gronie 22 zawodników znaleźli się też szachiści z Imielina, Tychów i Katowic.

Imprezę zorganizował instruktor szachowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach, Janusz Gondzik wraz z dyrektor MOK-u Joanną Figurą. Sędzią głównym turnieju był Kazimierz Stryjski, a sędziami pomocniczymi Janusz Gondzik i Dawid Gondzik. Sponsorami turnieju byli Joanna Juchniewicz, Paweł Wanot, Henryk Barcik, Beata Rozmus i Martyna Żmuda z dyrektor Joanną Figurą na czele.

W kategorii „Junior” rozegrano osiem dziesięciominutowych rund. W tej kategorii zwyciężył Rafał Wojtala z Lędzin, przed zawodnikami z Imielina Alicją Rodzyn i Witoldem Maślanką. Czwarta była Hanna Kukier z Lędzin, piąty Bartosz Sobczak z Tychów, a szósty Szymon Długajczyk, także z Lędzin.

Kategorię „Open” rozegrano także w dziesięciominutowych rundach, ale w tej kategorii rund było siedem. Tutaj wygrał Krystian Klimczok, co aż tak nie dziwi, wszak to instruktor, sędzia szachowy i były prezes Śląskiego Związku Szachowego, oraz założyciel Młodzieżowej Sekcji Szachowej „Diagonalia Imielin”. Drugie miejsce zajął Dawid Gondzik z Lędzin a trzecie Kazimierz Stryjski z Tychów. Pozostałe miejsca zajęli Wojciech Maślanka z Imielina, Eugeniusz Mank z Katowic i Jakub Wanot z Lędzin.

Nagrody laureatom wręczały osoby, które turniej otwierały, czyli Janusz Gondzik i Joanna Figura.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.