Unikatowy wernisaż

Unikatowy wernisaż

1 wyświetlaj
0

Żółte słońce opromieniające wielobarwne kamieniczki i odbijające się w ich oknach szczero złotym kolorem to obrazek, który został wykorzystany, jako tło plakatu z informacją o wernisażu „Cztery pory roku odmienione wyobraźnią”. Namalowała go Oliwia, uczennica Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Arka Noego.

Obrazek został wykorzystany nie przypadkowo. Jest to celowy zabieg socjotechniczny mający na celu zwrócenie uwagi na fakt, że niepełnosprawność intelektualna nie musi być ograniczeniem w rozwoju pasji i zainteresowań osób nią dotkniętych. Wręcz przeciwnie, dobrze prowadzona, stymulowana i wykorzystywana społecznie pasja może stać się motorem rozwojowym, także w rozwoju zawodowym, osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Z pomocą Muzeum Historii Katowic zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku prezentacji i praktycznego wykorzystania umiejętności naszych uczniów. Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli dzieciakom złapać wiatr w skrzydła, zbudować wiarę w swoje możliwości i zachęcić do dalszej twórczej pracy – mówi Magdalena Skorupa-Grajner prezes fundacji Arka Noego.

Polecamy Państwu tę niezwykle unikatową wystawę. Przyjdźcie zobaczyć prace Oliwki oraz jej koleżanek i kolegów, uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczęszczających do Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Arka Noego. Będziecie mogli nie tylko zobaczyć prace, ale poznać ich twórców – wspaniałe dzieciaki. Zapraszamy do Muzeum Historii Katowic na ul. Szafranka 9, dnia 13 kwietnia 2018 r. o godzinie 17.00 – Poleca pani prezes.

IMG_3073

zaproszenie elektroniczne - CZtery Pory Roku odmienione wyobraźnią

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.