Trzej królowie z wizytą w Bojszowach i Świerczyńcu

Trzej królowie z wizytą w Bojszowach i Świerczyńcu

1 wyświetlaj
0

Niezwykle barwnie było na ulicach wspomnianych miejscowości podczas święta Trzech Króli. Praktycznie co czwarty mieszkaniec, których naliczono ok. 700 wziął udział w orszaku (parafia Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych, bo o niej tu mowa skupia 2700 wiernych).

Orszak poprowadziła kapela oraz harcerze i zuchy. Były też bryczki. Przy pięknej pogodzie był to doskonały spacer. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować pączka i napić się gorącej herbaty. Najmłodsi zostali poczęstowani cukierkami. Na zakończenie monarchowie pokłonili się dzieciątku w tamtejszym kościele. Głównym organizatorem był kolejny już raz Antoni Wilczek.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

O autorze

Lech Gawin

Lech Gawin-dziennikarz, fotograf. Od 28 lat mieszka w Bieruniu. Zaczynał jako wydawca i kolporter gazetki osiedlowej ,,Głos Homera''. Później był felietonistą w portalu oswiecimonline. Oprócz naszego portalu, współpracuje z serwisem lokalnym, ,,Nowym Info'', ,,Kwadratem'' prowadzi też fanpage na Facebooku ,,Nasz Bieruń-z innej perspektywy'', który jest kroniką wydarzeń z miasta i regionu. Założyciel Stowarzyszenia na rzecz Osiedla ,,Homera'' Od 15 lat działacz społeczno-charytatywny. Niepełnosprawny. Podczas tegorocznych Dni Bierunia wyróżniony grawertonem za promowanie wydarzeń w mieście i regionie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.