Region: Finał szachowych zmagań

Region: Finał szachowych zmagań

1 wyświetlaj
0

Chociaż Drużynowe Rozgrywki Juniorów o Puchar Dors-Klimczok 2017 rozgrywały się poza terenem naszego powiatu, były okazją do pokazania formy młodych szachistów. Sam turniej rozegrano w trzech terminach.

Rozpoczęto go jeszcze jesienią 18 listopada w Rudzie Śląskiej i kontynuowano 16 grudnia ubiegłego roku w Dąbrowie Górniczej. Trzecim terminem, już tegorocznym był 27 styczeń, kiedy ponownie szachiści zmierzyli się w Rudzie Śląskiej.

W rozgrywkach wzięło udział dziesięć drużyn, m.in. z Rybnika, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Rudy Śląskiej, Imielina czy Lędzin. Zawodnicy rozegrali dziewięć rund w tempie 30 minut na rozgrywającego, plus 30 sekund za ruch.

Drużyna z Imielina okazała się najlepsza, zdobywając większą ilość małych punktów.

Indywidualnie Szymon Freitag na 5 szachownicy, wygrał wszystkie dziewięć partii i zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce na 6 szachownicy zajęła Anna Arendarska. Oboje reprezentowali drużynę MOK Lędziny wraz ze swoimi kolegami Rafałem Wojtalą, Szymonem Samkiem, Kacprem Smorońskim, Kacprem Hudziakiem, Jakubem Przybyłkiem i koleżanką Hanną Kukier. Pięcioro szachistów z lędzińskiej drużyny poprawiło swoje kategorie szachowe, a ich kierownikiem był instruktor szachowy Janusz Gondzik, zaś trenerem Dawid Gondzik.

Ostatecznie cały turniej wygrała drużyna z Miejskiego Klubu Szachowego Diagonalia Imielin z 14 pkt (35,5 pkt).

Drugie miejsce zajęli szachiści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach z 14 pkt (33,5 pkt) przed drużyną z RKS MAT z Rudy Śląskiej z 13 pkt.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.