Przedsmak Metalmanii

Przedsmak Metalmanii

5 wyświetlaj
0

Na jedynym koncercie w Polsce wystąpił zespół ROTTING CHRIST, jedna z gwiazd Metalmanii 1996. W ramach kontynuacji trasy Bloodsheed RITUALS WORLD TOUR, promującej wydany w ubiegłym roku, swój dwunasty studyjny album „Rituals”, w klubie muzycznym RudeBoy w Bielsku – Białej, greccy metalowcy zagrali u boku polskich zespołów PROCH i OUTRE. 17 marca br. zaprezentowali set podobny do tego z 23 października ubiegłego roku , zagranego bliżej Spodka, bo w katowickim Mega Clubie. Grupa braci gitarzysty Sakisa Tolisa i perkusisty Themisa Tolisa, nie musiała uciekać się do demonicznych makijaży, jak i elementów scenografii licującymi ze stylistyką granego gatunku muzyki. Ich potężne brzmienie, doświadczenie, warsztat i zaprezentowany repertuar, pokazały, że przed polskimi supportami poprzeczka została wysoko zawieszona.

Muzyka świętującego w tym roku 30 – lecie istnienia zespołu broni się sama. Mają swoje źródła w brutalnym black metalu, lecz w ich obecnej twórczości prym wiedzie melodyjny black, w którym można się dosłuchać także elementów tradycyjnej muzyki rodem z Hellady. Także w warstwie tekstowej sięgają nie tylko zgodnie z konwencją do okultyzmu, ale także do greckiej mitologii. W tym miejscu Tolisowie, którzy są w kapeli od początku, zagrali już po raz trzeci. Scenę dzielili z gitarzystą George Emmanuelem i basistą Vagelisem Karzisem. Podczas koncertu można było usłyszeć, oprócz perkusisty, głosy wszystkich członków zespołu, z tym że to wokal Sakisa był tym najważniejszym.

Podczas tegorocznej edycji Metalmanii druga scena będzie zdominowana przez polskie zespoły opierające swoją twórczość ogólnie o stylistykę wokół black metalową, ewoluującą w kierunkach pokrewnych metalowych stylów, warto więc przyjrzeć się i posłuchać, jak to już od trzech dekad robią greccy fachowcy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

O autorze
Komentarze
  • MIREK#1

    29 marca 2017

    A co sądzisz o tej kapeli „MEMENTORIA” wspominałem ci wcześniej. Może zagrali by u nas

    Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.