Powiat: Oszustwa za pośrednictwem portalu OLX (aktualizacja)

Powiat: Oszustwa za pośrednictwem portalu OLX (aktualizacja)

1 wyświetlaj
0

Kolejna porcja informacji, co odnotowali w powiecie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

18.04. BIERUŃ, UL. WĘGLOWA, z portfela znajdującego się na haku w szatni kopalni, skradziono kartę bankomatową, przy pomocy której dokonano internetowego zakupu.

03.03. BIERUŃ, UL. GRANITOWA, oszustwo internetowe — za pośrednictwem portalu OLX zakupiono zegarek marki Casio Gschock, którego nie otrzymano do dnia zgłoszenia, jak również nie otrzymano zwrotu pieniędzy (zgłoszono 18.04.2018).

08.04. BIERUŃ, UL. TURYSTYCZNA, oszustwo internetowe — za pośrednictwem portalu OLX zakupiono zegarek marki Garmin Fenix3HR, którego nie otrzymano do dnia zgłoszenia, jak również nie otrzymano zwrotu pieniędzy (zgłoszono 18.04.2018).

13.04. IMIELIN, UL. DRZYMAŁY, oszustwo internetowe – w sklepie internetowym zakupiono konsolę Sony Playstation 4, której nie otrzymano do dnia zgłoszenia, jak również nie otrzymano zwrotu pieniędzy (zgłoszono 19.04.2018).

21.04. BIERUŃ, UL. MAJOWA, policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Imielina, który posiadał środki odurzające – 0,58 grama suszu roślinnego.

22.04. ŚWIERCZYNIEC, UL. GROBLA, policjanci zatrzymali mieszkańca Świerczyńca, który słowami powszechnie uważanymi za obraźliwe znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

22.04. MIĘDZYRZECZE, UL. GILOWICKA, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca Międzyrzecza, który kierował rowerem po drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości – wynik badania 1,09 mg/l. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności.

17.04. CHEŁM ŚLĄSKI, UL. TECHNIKÓW, z parkingu przy sklepie skradziono półpaleciak.

23.04. MIĘDZYRZECZE, UL. KOPALNIANA, policjanci zatrzymali mieszkańca Studzienic, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości – wynik badania 0,45 mg/l.

22.04. BIERUŃ, UL. GRANITOWA, pobicie 24-latki przez ustaloną osobę.

24.04. BIERUŃ, UL. WAWELSKA, usiłowanie dokonania oszustwa „na policjanta”, które nie doszło do skutku dzięki stanowczej postawie 79-latki, która odmówiła wypłacenia sprawcy podającemu się za funkcjonariusza wypłacenia wskazanej kwoty.

24.04. IMIELIN, UL. WYZWOLENIA, policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Imielina, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem – wynik badania 1,12 mg/l.

31.03. LĘDZINY, UL. ŁUKASIŃSKIEGO, oszustwo internetowe – za pośrednictwem portalu OLX zakupiono zegarek m-ki Garmin i pomimo zapłaty, towaru nie otrzymano do dnia zgłoszenia, jak również nie otrzymano zwrotu pieniędzy (zgłoszono 26.04.2018).

28.04. LĘDZINY, UL. GOŁAWIECKA, kradzież z mieszkania złotej biżuterii.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.