Powiat: Modele pływające ścigały się w Bojszowach

Powiat: Modele pływające ścigały się w Bojszowach

8 wyświetlaj
0

Po raz trzeci powiatowe zawody modeli pływających Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Bieruniu zorganizował na zbiorniku wodnym przy lotnisku modelarskim w Bojszowach. W minioną sobotę, 16 września, rywalizowało tam łącznie 19 zawodniczek i zawodników, głównie ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bieruńsko-lędzińskiego, ale także gościnnie z Tychów i Bielska-Jaworza.

Nalepszymi w konkurencji łodzi żaglowych wśród modelarzy ze szkół podstawowych okazali się : Basia Durkalec (SP 1 Bieruń), Mikołaj Materna (oboje z SP 1 Bieruń) i Zosia Niesyto (SP Bojszowy), natomiast wśród gimnazjalistów : Kacper Urbańczyk (Gim. Bieruń), Maciej Jura (G 1 Bielsko-Jaworze) i Jakub Górowicz (Gim. Bieruń).

Konkurencję łodzi z napędem wygrali : Zosia Niesyto (SP Bojszowy) przed Kacprem Żołneczko ((SP 1 Bieruń) i Tomkiem Jędrzejczakiem (SP Bojszowy) w kategorii szkół podstawowych, a Maciej Jura (G 1 Bielsko-Jaworze) przed Kacprem Urbańczykiem (Gim. Bieruń) i Jerzym Bieńkiem (G 11 w Tychach).

W kategorii open konkurencję łodzi z napędem RC wygrał Maciej Jura (Bielsko-Jaworze), wyprzedzając Krzysztofa Kciuka (Bojszowy) i Kacpra Urbańczyka (Bieruń). Drużynowo wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się SP 1 Bieruń, natomiast wśród gimnazjów G 1 Bielsko- Jaworze. W trakcie zawodów odbyły się też pokazy modeli latających na lotnisku modelarskim oraz makiet pływających na zbiorniku wodnym.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Bieruńsko-Lędziński. Wręczali je starosta Bernard Bednorz, prezes ZP LOK – Franciszek Musioł oraz sędziowie Marek Lizak i Wojciech Mrozek. Komisji sędziowskiej przewodniczył wspomniany Marek Lizak, a kierownikiem zawodów był Edmund Chrobok. Cieszy, że zawodniczkom i zawodnikom towarzyszyła liczna grupa ich rodziców, babć i dziadków oraz rodzeństwa.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.