Mistrzynie Polski z Akademii KSB Lędziny

Mistrzynie Polski z Akademii KSB Lędziny

1 wyświetlaj
0

W sobotę w Wiśle odbył się mecz o Mistrzostwo Polski w kategorii U13 dziewcząt. W Finale Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich zmierzyły się reprezentantki Śląskiego Związku Piłki Nożnej z przedstawicielkami Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Starcie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Frelek ze Śląska.

Lokalnie powód do dumy mają nie tylko Ślązacy, ale także Lędzinianie, ponieważ w składzie reprezentacji Śląska zagrały dwie podopieczne KSB Lędziny, a mianowicie Emilia Warelis i Zosia Tuszyńska.

Obie zawodniczki związane są z KSB Lędziny od dawna. Emilia trenuje od 2011 roku, czyli od początku istnienia szkółki piłkarskiej. Zosia dołączyła nieco później, ponieważ wcześniej od pierwszej klasy szkoły podstawowej trenowała w swojej Szkole Podstawowej nr 16 w Mysłowicach Kosztowy. – informuje Krzysztof Berger prezes KSB Lędziny. To nieprawdopodobna radość i satysfakcja, kiedy człowiek widzi efekty swojej pracy. – dodaje Berger.

Szkółka piłkarska KSB Lędziny powstała w 2011 roku, jako pierwsza prywatna organizacja zajmująca się edukacją piłkarską dzieci. W roku 2014 przekształciła się w organizację społeczną o nazwie Akademia Sportu KSB Lędziny. Jak wspomina prezes – Od początku wiedzieliśmy, że musimy być lepsi, a nawet najlepsi, bo inaczej nie utrzymamy się na tym trudnym rynku. Dlatego postawiliśmy na system szkoleniowy Coerver Coaching, który jest pierwszym systemem uczącym filozofii gry w piłkę, nie tylko przez techniczne dążenie do doskonałości, ale także przez przeniesienie presji panującej w trakcie meczu do wszystkich ćwiczeń treningowych. Dzięki czemu staje się ona naturalną części treningu i w trakcie meczu nie jest już stresem. Jest to mozolny, ale jak widać efektywny system, który się sprawdza.

Potwierdzeniem skuteczności tego typu szkoleń mogą być liczne sukcesy klubu, które rozpoczęły się od pierwszego zgłoszenia dziewcząt do turnieju „Z podwórka na Stadion” w 2016 roku w Dankowicach dziewczęta z Akademii Sportu KSB Lędziny zdobyły wicemistrzostwo. W tym samym roku zdobyły również II miejsce w turnieju w Warszawie. W kolejnych roku już 2017 oto nasze sukcesy:

  • Kwiecień 2017 Sosnowiec I Miejsce „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku U12”.
  • Maj 2017 Warszawa III miejsce w Polsce „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku U12”.

  • Czerwiec 2017 Rybnik I miejsce Regio CUP.

  • Jesień 2017 liga młodziczek – Wicemistrzostwo Śląska U13 (IIm).

  • Kwiecień 2018 Mikołów I miejsce w turnieju.

  • Kwiecień 2018 Stadion Śląski – Finał – II miejsce.

  • Kwiecień 2018 – Opoczno – 3 m w Finale Wojewódzkim Młodziczek.

  • Czerwiec 2018 Warszawa – Diamonds CUP III miejsce.

  • Czerwiec 2018 Mistrzostwo Śląska w lidze Młodziczek (ŚZPN).

 

Kim są młode mistrzynie?

To uczennice szkoły podstawowej, które po za nauką i piłką nożną znajdują czas na inne pasje, Emilka regularnie uczęszcza na lekcje jazdy konnej. Konie to jej ulubiona forma spędzania czasu. Jest również uzdolniona plastycznie i technicznie za pracę bożonarodzeniową zdobyła II miejsce w regionalnym konkursie szkół podstawowych. 

Największą pasją Zosi jest sport, a w szczególności piłka nożna, po za tym lubi rysować, gra na gitarze i osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.

Tekst: Krzysztof Berger, Akademia Sportu KSB Lędziny

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.