Metalmania 2018: Przedfestiwalowy news

Metalmania 2018: Przedfestiwalowy news

1 wyświetlaj
0

Dwudziesta czwarta edycja Metalmanii w katowickim „Spodku” już 7 kwietnia. Ku uciesze fanów metalu, organizatorzy festiwalu z Metal Mind Productions 27 lutego do listy wykonawców dorzucili jeszcze dwa zespoły.

Z pewnością największym magnesem festiwalu będzie norweski EMPEROR, ale pozostałych 23 wykonawców zasługuje na nie mniejszą uwagę. Na najnowszą wersję plakatu zapowiadającego XXIV Metalmanię trafiło logo polskiego zespołu KETHA z Krakowa. Zespół w swe dziesięciolecie grania alternatywnego metalu, aktualnie promuje materiał z ubiegłorocznej płyty „0 hours starlight”, płyty uznanej za najbardziej dojrzałą spośród czterech, jakie mają w swoim dorobku. Krakowscy metalowcy swoje inspiracje czerpią z dokonań zespołu z lat dziewięćdziesiątych, kultowego KOBONG. Jak brzmi ich progresywny metalcore, będzie można się przekonać pod Drugą Sceną.

Do wykonawców na Dużej Scenie z kolei dołączyli przedstawiciele skandynawskiej sceny muzycznej z zespołu InSammer.

Grająca od 2011 roku szwedzka grupa swoją muzykę określa mianem transfusion metal i chociaż jej biogramu w internetowej „Encyklopedii Metallum: The Metal Archives” jeszcze nie znajdziemy, to zapewne uszy i oczy przykuje charyzmatyczna wokalistka Vika Dola. W marcu ma się ukazać ich EP-ka „Seeds”.

Do pierwszej kwietniowej soboty pozostał jeszcze miesiąc, więc być może na tych niespodziankach się nie skończy, ale 24 występy są, i tak niemałym wyzwaniem tego dnia dla fanów metalowego grania.

Zdjęcia: Metal Mind Production

O autorze

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.