Królowały kradzieże, oszustwa i dewastacje, ale było też uszkodzone oko

Królowały kradzieże, oszustwa i dewastacje, ale było też uszkodzone oko

17 wyświetlaj
0

Powiat. Oto, co działo się w ostatnich dniach na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego na podstawie kroniki policyjnej.

25.09. BIERUŃ, UL. GRANITOWA, na terenie szatni kopalni, z pozostawionego w kurtce na haku portfela skradziono pieniądze, bony żywnościowe i kartę bankomatową, za pomocą której dokonano następnie czterech płatności zbliżeniowych.

26.09. LĘDZINY, UL. SZEWCZYKA, uszkodzono linię telekomunikacyjną na odcinku 70 metrów.

23.08. BIERUŃ, UL. SOSNOWA, oszustwo internetowe – sprzedający po otrzymaniu na wskazane konto pieniędzy za sprzedaż dwóch zegarków, do dnia zgłoszenia nie dostarczył kupującemu towaru, jak również nie zwrócił pieniędzy (zgłoszono 26.09.2017).

19.09. BIERUŃ, UL. GRANITOWA, kradzież telefonu komórkowego m-ki Samsung Galaxy S5 Neo (zgłoszono 27.09.2017).

23.09. LĘDZINY, UL. DŁUGOSZA, uszkodzono powłokę lakierniczą zaparkowanego samochodu VW Golf poprzez jej umyślne porysowanie.

26.09. LĘDZINY, UL. RUBERGA, uszkodzono 4 przęsła betonowego ogrodzenia.

02.08. CHEŁM ŚLASKI, UL. TECHNIKÓW, nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził osobę zgłaszającą do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, zawierając fikcyjną umowę kredytową (zgłoszono 27.09.2017).

26.09. BIERUŃ, UL. GRANITOWA, nieznany sprawca w nieustalony sposób wszedł w posiadanie karty bankomatowej, a następnie trzykrotnie dokonał płatności zbliżeniowo tą kartą.

27.09. LĘDZINY, UL. FREDRY, policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Mysłowic, który wprowadził w błąd co do autentyczności oddanych do lombardu pod zastaw telefonów, czym doprowadził pracownika lombardu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

25.09. LĘDZINY, UL. POKOJU, skradziono pozostawiony na dachu zaparkowanego samochodu telefon komórkowy m-ki LG K3.

20.09. IMIELIN, UL. DRZYMAŁY, oszustwo internetowe – za pośrednictwem portalu OLX zakupiono kartę graficzną, której pomimo zapłaty nie otrzymano do chwili zgłoszenia, jak również nie otrzymano zwrotu pieniędzy (zgłoszono 28.09.2017).

27.09. BOJSZOWY, UL. JEDLIŃSKA, uszkodzenie ciała 41-letniego mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego – pokrzywdzony został uderzony w lewe oko.

KPP Bieruń

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.