Katowice: I Praktyczna Olimpiada Matematyczna dla dzieci z upośledzeniem intelektualnym za nami

Katowice: I Praktyczna Olimpiada Matematyczna dla dzieci z upośledzeniem intelektualnym za nami

1 wyświetlaj
0

Największą praktyczną wiedzą matematyczną wykazali się uczniowie Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 7 w Katowicach przygotowani przez panią Barbarę Jankowską. Tuż za nimi znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Mysłowic, a trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 61 w Katowicach.

I Praktyczna Olimpiada Matematyczna dla dzieci z upośledzeniem intelektualnym odbyła się 29 listopada 2017 roku w Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej Arka Noego. Wzięło w niej udział 9 szkół z Katowic i okolicy.  Szkoły wystawiły trzyosobowe drużyny, które pod opieką wolontariuszy i nauczycieli miały do pokonanie 9 stacji z praktycznymi zadaniami matematycznymi. Projekt otrzymał patronat Dyrektora Nadzoru Edukacji Śląskiego Kuratorium Oświaty oraz patronat medialny TVS i Radia Silesia.

Równolegle do Praktycznej Olimpiady Matematycznej odbywała się MINI OLIMPIADA dla uczniów klas I-III uczęszczających do Arki Noego. Wczesnoszkolni zmagali się z zadaniami na czterech stacjach i nie da się ukryć świetnie się bawili.

Przed częścią zadaniową wszystkie dzieci wzięły udział w pokazie z robotyki przygotowanym przez wolontariuszy z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, którzy w ramach integracji z niepełnosprawnymi kolegami podzielili się swoją wiedzą. Olimpijczycy pod okiem robotyków mogli nawet spróbować zaprogramować robota oraz nim sterować. A wszystko to dzięki Fundacji mBanku, która sfinansowała projekt.

Od redakcji: Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.