Kasia Moś zaśpiewa na Eurowizji

Kasia Moś zaśpiewa na Eurowizji

30 wyświetlaj
1

Lędziny. Region. Kraj. Reprezentantką Polski w 62 Konkursie Piosenki Eurowizji, jaki odbędzie się 13 maja br. w Kijowie, będzie Kasia Moś, która już trzeci raz próbowała swoich sił w krajowych eliminacjach. Tym razem się udało dzięki piosence „Flashlight”.

Pochodząca ze Śląska piosenkarka (urodzona w Rudzie Śląskiej), pokonała dziewięciu swoich konkurentów, wśród których byli tacy znani wykonawcy jak Paulla, czy Rafał Brzozowski. W 2012 roku w trzeciej edycji popularnego programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”, zajęła trzecie miejsce za swoją wersję utworu zespołu Dżem „Czerwony jak cegła”. W czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych poznała założycielkę dziewczęcego zespołu wokalnego „The Pussycat Dolls”. Na prośbę producentki nagrała kilka piosenek, po czym wystąpiła w klubie Johny’ego Deepa. Współpracowała z takimi wykonawcami, jak Kelly Osbourne, Carmen Electra, Eva Longoria. Kasia Moś, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i jej brat, skrzypek Mateusz Moś (AUKSO, Acoustic Quartet), będący absolwentem tej samej uczelni, to dzieci dyrygenta znanej Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, Marka Mosia.

Mocny jak dzwon głos Kasi Moś, można było usłyszeć podczas jej koncertu wraz z Acoustic Quartet 18 grudnia 2015 roku na Placu Farskim, podczas koncertu kolędowego. Teraz już tylko należałoby trzymać kciuki i życzyć powodzenia na festiwalu. Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach wydaje się mieć szczęśliwą rękę do zapraszania wykonawców, którym wielka kariera rozwija się po występach w Lędzinach. Tak było w przypadku Dawida Podsiadło, który wystąpił przy lędzińskim MOK – u podczas „Imprezki na trawce” 27 lipca 2012 roku, u boku Anny Antonik z Lędzin (finalistka programu „X Factor”) i Jakuba Sikory z lędzińskiego zespołu Blue Band Blues (finalista czwartego sezonu programu „Mam talent”). Po tym występie notowania Dawida, a co za tym idzie stawki, znacznie poszły do góry. Dobrze, że temat występu Michała Szpaka na ubiegłorocznych Dniach Lędzin był wcześniej podjęty, bo także jego notowania po występie na Eurowizji wzrosły.

Wychodzi na to, że warto uczestniczyć w imprezach proponowanych przez lędziński MOK, bo zawsze może się okazać, że było się na koncercie przyszłej gwiazdy estrady.

Aktualizacja: Informujemy, że koncert kolędowy Katarzyny Moś zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna, a oprawę techniczną zapewnił Miejski Ośrodek Kultury.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze
Komentarze
 • Bogusław#1

  28 lutego 2017

  Wszelkie koncerty na terenie Lędzin kwartetu Acoustic Quartet (wcześniejszy Sonos) odbywały się z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach i ten z udziałem Kasi Moś także. Być może mało przejrzyście zostało to powiedziane
  w tekście, dlatego mogły się też trafić i takie nadinterpretacje, jak ta, że Kasia będzie gwiazdą na Dniach Lędzin. Z kolei
  wcześniejsze koncerty odbywające się w siedzibie biblioteki nie wymagały wsparcia technicznego MOK – u, jednak ze
  względu na atrakcyjność oferty MBP, koncerty odbywają się w sali audiowizualnej na Placu Farskim.

  Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.