Centrum Homera – będzie kolejna sportowa wizytówka miasta

Centrum Homera – będzie kolejna sportowa wizytówka miasta

1 wyświetlaj
0

Bieruń. Blisko 4 mln zł dofinansowania otrzyma miasto Bieruń na realizację projektu „Remont i nadbudowa budynku hali sportowej i świetlicy środowiskowej wraz z otoczeniem przy ul. Homera w Bieruniu w celu zwiększenia aktywizacji społeczno – gospodarczej ludności zamieszkującej obszary zdegradowane i rewitalizacji”.
Umowy umożliwiające uruchomienie środków podpisali Michał Gramatyka-wicemarszałek województwa śląskiego i Krystian Grzesia-burmistrz Bierunia.

Blisko 5 mln zł to koszt stworzenia nowej Hali Sportowej, która powstać ma na osiedlu Homera w Bieruniu. Koszty są duże, jednak dzięki staraniom władz blisko 4 mln zł pochodzić będą ze środków zewnętrznych. W konsekwencji na przełomie 2018 i 2019 roku powstanie kolejne centrum sportowe uzupełniające sportową ofertę miasta.
Projekt nowoczesnej Hali Sportowej, która powstanie na osiedlu Homera w Bieruniu ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Bierunia. Stanowi również sposób na poradzenie sobie z problemami społeczności żyjącej w jej najbliższym otoczeniu, którym brakuje przestrzeni dla młodzieży i dorosłych. Istniejąca sala od lat nie jest użytkowana i powoli niszczeje, a przyległa świetlica środowiskowa, mogąca pomieścić 20 osób nie spełnia oczekiwań całej grupy młodzieży i obecnie użytkowana jest przez młodsze dzieci.
Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji opracował koncepcję wskrzeszenia hali sportowej i jej adaptacji do uprawiania wspinaczki oraz sztuk walki z zachowaniem i modernizacją świetlicy środowiskowej. Obiekt dzięki planowanej „wieży wspinaczkowej” będzie widoczny z większej odległości, także od ulicy Oświęcimskiej, przez co będzie stanowił punkt orientacyjny na terenie miasta,  a dzięki swojej oryginalnej formie stanie się „wizytówką” osiedla. Koncepcja przewiduje także oczyszczenie przestrzeni dookoła obiektu z aranżacją nieużytkowanych dzisiaj trawników m.in. na place zabaw czy siłownie zewnętrzne. Sam obiekt ma być dostępny również z zewnątrz – ściany będą pełniły funkcje zewnętrznej ścianki wspinaczkowej dostępnej w okresie letnim.
Planowana  inwestycja, przy założeniu kompleksowej realizacji ma szanse rozwiązać wiele problemów osiedla i jego mieszkańców a także stać się kolejną wizytówka miasta. Wewnątrz obiektu odbywać się będą również zajęcia sportowe przeznaczone dla każdej grupy wiekowej i dostosowane do zainteresowań mieszkańców.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.