Bojszowy: Kolejny sezon ligi szachowej zakończony

Bojszowy: Kolejny sezon ligi szachowej zakończony

1 wyświetlaj
0

11 czerwca br. rozegrano piąty i zarazem ostatni turniej Międzygminnej Ligi Szachowej Szkól Podstawowych z Oddziałami Gimnazjalnymi w sezonie 2017/2018. Turniej o „Puchar Wójta Gminy Bojszowy” rozegrano na terenie bojszowskiej Szkoły Podstawowej.

Szachistów powitała dyrektor szkoły Barbara Sosna wraz z koordynatorem ligi Januszem Gondzikiem. W Bojszowach w kategorii klas od I do VI zagrały drużyny z sześciu szkół. Najlepszą drużyną okazała się ta z SP 2 w Imielinie (10 pkt), przed SP 2 z Chełmu Śląskiego (6 pkt) i SP 1 w Bieruniu (6 pkt).

W kategorii klas od VII do VIII i od II do III oddziały gimnazjalne, na szachownicach o miano najlepszych także zmagało się sześć drużyn. W tym gronie najlepsza była SP 1 z Bierunia (9 pkt), przed SP 2 z Chełmu Śląskiego (8 pkt) i SP 2 z Lędzin (6 pkt). Dziesięciominutowe rundy na zawodnika, sędziował Andrzej Wilk.

Najlepszym zawodnikom nagrody wręczali Sekretarz Gminy Bojszowy Anna Piekorz, Wicedyrektor SP Bojszowy Irena Brzezińska i koordynujący Ligę Szachową, instruktor szachowy lędzińskiego MOK-u, Janusz Gondzik.

Łączna klasyfikacja w sezonie 2017/2018 w kategorii klas od I do VI, gdzie startowało dziewięć szkół Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego przedstawia się następująco:

1. SP 2 Imielin – 60 pkt

2. SP 2 Chełm Śląski – 41 pkt

3. SP 1 Bieruń – 28 pkt

4. SP 1 Lędziny – 27 pkt

5. SP 3 Bieruń – 26 pkt

W starszej kategorii klas od VII do VIII i od II do III G w całym sezonie zagrało dziesięć drużyn. Tu także najlepsi okazali się szachiści z Imielina, a ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

1. SP 1 Imielin – 41 pkt

2. SP 2 Chełm Śląski – 40 pkt

3. SP 1 Lędziny 32 pkt

4. SP 1 Bieruń – 30 pkt

Organizatorzy Ligi Szachowej dziękują burmistrzom, wójtom, dyrekcjom szkół, oraz dyrekcjom ośrodków kultury i przedstawicielom mediów za wszelką pomoc i promocję w propagowaniu tej królewskiej gry na terenie powiatu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.