Bieruń: Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego

Bieruń: Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego

1 wyświetlaj
0

Dzieci mają swój specyficzny sposób twórczy. Wyobraźnia pozwala im na inny pogląd niż dorosłym. Aby to uwidocznić, bieruńskie Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod nazwą „Bocian w literaturze dziecięcej”.

Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac, które mogliśmy podziwiać w bieruńskim DK „Remiza” (środa 16 marca) Wśród jury przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Krystianem Grzesicą, Bieruńskiego Centrum Usług (Beata Berger-Styga) niektórzy z patronów konkursu reprezentowani przez firmy: księgarnia „Mac” i „E-sbl. Net” oraz gospodarze, dyrektor Przedszkola nr 3 w Bieruniu z Oddziałami Integracyjnymi Jolanta Gałka-Klęczar w towarzystwie wychowawczyń prowadzących konkursowe zmagania: Kamili Łyżwińskiej-Grubeckiej oraz Katarzyny Jaworskiej.

Po części artystycznej w wykonaniu grupy przedszkolnej „Żyrafki” przyszedł czas na trudne zadanie oceny prac, które zostały wykonane w różnych technikach. Poprzez najprostsze prace z zastosowaniem kredki, jak również te bardziej pracochłonne z zastosowaniem naturalnych roślin, najmłodsi starali się wykazać w swoim kunszcie. W wyniku burzliwych obrad pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 5-6 lat zajęła Ada Sięka z Przedszkola nr 2 w Nowym Targu (praca nr 7 na zdjęciu) W kategorii 3-4 lata zwyciężył Szymon Szeluga z bieruńskiego Przedszkola nr 2 Oddział Bijasowice (na zdjęciu praca nr 9).

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Lech Gawin

Lech Gawin-dziennikarz, fotograf. Od 28 lat mieszka w Bieruniu. Zaczynał jako wydawca i kolporter gazetki osiedlowej ,,Głos Homera''. Później był felietonistą w portalu oswiecimonline. Oprócz naszego portalu, współpracuje z serwisem lokalnym, ,,Nowym Info'', ,,Kwadratem'' prowadzi też fanpage na Facebooku ,,Nasz Bieruń-z innej perspektywy'', który jest kroniką wydarzeń z miasta i regionu. Założyciel Stowarzyszenia na rzecz Osiedla ,,Homera'' Od 15 lat działacz społeczno-charytatywny. Niepełnosprawny. Podczas tegorocznych Dni Bierunia wyróżniony grawertonem za promowanie wydarzeń w mieście i regionie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.