BIERUŃ: Wakacyjny koncert

BIERUŃ: Wakacyjny koncert

1 wyświetlaj
0

Na wakacje czekają z utęsknieniem wszyscy, również uczniowie szkół muzycznych. Nie inaczej było w dniu 21 czerwca, kiedy to bieruńskim talentom muzycznym wręczano świadectwa w Domu Kultury Jutrzenka”. To również czas wzruszeń i rozstań z absolwentami. 

Tym razem ostatni raz spotkali się ze swoją pedagog Joanną Świerczek Mikołaj Labus (klasa fortepianu) i gitarzysta Marcin Łętocha. Były kwiaty i upominki oraz koncertowanie uczniów. Młodzi muzycy grali na skrzypcach, gitarach, pianinie, keyboardzie i flecie. Trochę statystyki: ten rok szkolny w bieruńskim Ognisku Muzycznym Edu-Artist rozpoczęło 34 uczniów, skończyło 31. Kilku z nich z powodzeniem brało udział w konkursach i przeglądach muzycznych. Warto tu wspomnieć nazwisko byłego absolwenta Wiktora Grubeckiego, którego również kształciła w tym ognisku Pani Joanna. To obecnie bardzo zdolny keyboardzista, zdobywca nagród na różnych przeglądach krajowych. Przyjemnych wakacji i wielkie brawa dla muzyków i ich pedagoga!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Lech Gawin

Lech Gawin-dziennikarz, fotograf. Od 28 lat mieszka w Bieruniu. Zaczynał jako wydawca i kolporter gazetki osiedlowej ,,Głos Homera''. Później był felietonistą w portalu oswiecimonline. Oprócz naszego portalu, współpracuje z serwisem lokalnym, ,,Nowym Info'', ,,Kwadratem'' prowadzi też fanpage na Facebooku ,,Nasz Bieruń-z innej perspektywy'', który jest kroniką wydarzeń z miasta i regionu. Założyciel Stowarzyszenia na rzecz Osiedla ,,Homera'' Od 15 lat działacz społeczno-charytatywny. Niepełnosprawny. Podczas tegorocznych Dni Bierunia wyróżniony grawertonem za promowanie wydarzeń w mieście i regionie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.