Bieruń: Przenoszą góry dla Ali. Ślązacy chcą pokonać główny szlak beskidzki

Bieruń: Przenoszą góry dla Ali. Ślązacy chcą pokonać główny szlak beskidzki

1 wyświetlaj
0

Darek Czapiewski biegnie, a Robert Kubica idzie na skitourach. Obaj mierzą się z liczącym blisko 500 km Głównym Szlakiem Beskidzkim, który ciągnie się od Beskidów do Bieszczad. Chcą w ten sposób wesprzeć zbiórkę dla niespełna rocznej, chorej na nowotwór Alicji Majkut z Bierunia.

W ramach akcji „Przenosimy góry dla Ali” Darek od piątku pokonał 150 km. Robert startuje we wtorek z Wołosatego w Bieszczadach i na szlaku ma zamiar spędzić 5 dni. Plan? 30 km dziennie.

Po 3. etapie mamy za sobą ponad 150 km. Wczorajszy etap dał w kość. Warunki od rana nie rozpieszczały, ciągły opad śniegu, torowanie szlaku, w wyższych partiach mgła, kilka upadków na zbiegach. Po zmroku dodatkowo trzeba się skupić, więcej jeść, żeby ogrzewać organizm. Dzisiaj niestety przymusowy postój w Rabce. Lewa noga szwankuje. Czasem trudno sobie wmówić, że ból nie istnieje, ale jutro próbujemy dalej – pisał dzisiaj na wydarzeniu Darek.

Akcji towarzyszy zbiórka pieniędzy dla Ali, a także zaproszenie do robienia kilometrówek dla dziewczynki. Założenie jest bardzo proste: złotówka lub 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr. Na wydarzeniu pierwsze osoby już popisują się swoim zaangażowaniem.

Swoje kilometrozłotówki przelewajcie na⬇️
ING BANK ŚLĄSKI nr konta:
66 1050 0099 6781 1000 1000 0661
FUNDACJA ISKIERKA
cel szczegółowy: Alicja Majkut

Alicja Majkut miała 10 miesięcy, gdy okazało się, że w jej brzuszku rozgościł się rak. Potrzebowała pilnej operacji, a ta była możliwa tylko w niemieckim Tubingen. Żeby żyć, potrzebowała aż… 400 tys. zł! Na szczęście internauci stanęli na wysokości zadania i mała pacjentka 26. lutego przejdzie trudną operację. Obecnie zbierane środki mają pokryć koszty rehabilitacji dziewczynki.

Jesteśmy spokojniejsi, bo mamy zabezpieczone środki na operację. Jednak lekarze powtarzają, że wszystko stanie się jasne dopiero po otwarciu Alusi – mówi tata Krzysztof Majkut.


Codzienne doniesienia pojawiają się tu: https://www.facebook.com/events/893907284146469/

A relację ze szlaku prowadzi lokalny profil Bieruń – Sprawy z Twojego miasta: https://www.facebook.com/miastobierun

O akcji napisaliśmy też w Serwisie Lokalnym: http://www.serwislokalny.com/aktualnosci/1916/przenosza-gory-dla-ali/


Tekst: Dominik Łaciak, Zdjęcie: Jacek Deneka

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.