Bieruń: Mikołajkowe Zawody Szybowców Halowych

Bieruń: Mikołajkowe Zawody Szybowców Halowych

1 wyświetlaj
0

W minioną sobotę (09.12.2017 r.) w hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów odbyły się zawody modeli puszczanych z ręki. Oprócz rywalizacji, były też pokazy, które dali zaproszeni goście z innych ośrodków.

I tak mogliśmy obserwować auto sterowane radiem, które osiąga szybkość ok. 100 km/h. Nowością był natomiast wyścig dronów. Dzieciaki się doskonale bawiły własnoręcznie wykonanymi modelami. Należy tu dodać, że od niedawna w powiecie bieruńsko-lędzińskim działa modelarnia (Bieruń ul. Turystyczna, piwnica w budynku CIG-u), gdzie pod fachowym okiem można zgłębiać tajniki sztuki modelarskiej. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i wtorki o godz. 16.

Oto zwycięzcy sobotnich zawodów w poszczególnych kategoriach:

  1. Przedszkola: Tymek Kucz,
  2. Szkoły podstawowe: Kacper Urbańczyk,
  3. Gimnazja: Maciej Jura,
  4. Open: Piotr Ryguła

Przyznano też statuetkę przechodnią dla Modelarza Roku, który otrzymał Maciej Jura.
Puchar dla Modelarza Roku za 2016 otrzymał na stałe Grzegorz Bieniek.
Puchar zespołowy dla szkół otrzymały SP 1 z Bierunia i Gimnazjum Jaworze.
Wszyscy uczestnicy zawodów dostali paczki od Mikołaja.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Lech Gawin

Lech Gawin-dziennikarz, fotograf. Od 28 lat mieszka w Bieruniu. Zaczynał jako wydawca i kolporter gazetki osiedlowej ,,Głos Homera''. Później był felietonistą w portalu oswiecimonline. Oprócz naszego portalu, współpracuje z serwisem lokalnym, ,,Nowym Info'', ,,Kwadratem'' prowadzi też fanpage na Facebooku ,,Nasz Bieruń-z innej perspektywy'', który jest kroniką wydarzeń z miasta i regionu. Założyciel Stowarzyszenia na rzecz Osiedla ,,Homera'' Od 15 lat działacz społeczno-charytatywny. Niepełnosprawny. Podczas tegorocznych Dni Bierunia wyróżniony grawertonem za promowanie wydarzeń w mieście i regionie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.