Bieruń: Krajobrazy muzyczne Krystyny Bobak

Bieruń: Krajobrazy muzyczne Krystyny Bobak

1 wyświetlaj
0

Od 5 kwietnia można oglądać prace Krystyny Bobak w Domu Kultury „Triada” w Bieruniu.

Urodziła się w Zakopanem. Jest absolwentką Technikum Tkactwa Artystycznego i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wydział Artystyczny w Cieszynie, kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność grafika artystyczna. Obecnie mieszka w Bieruniu i jest oligofrenopedagogiem (pedagogika osób z niepełnosprawnością intelektualną)

Moje prace powstały w wyniku kontaktu z przyrodą i są również inspirowane dźwiękami muzycznymi – mówi artystka. – Zarówno z plastyką, jak i muzyką związane są podobne pojęcia: kompozycja, rytm, harmonia, barwa – dodała pani Krystyna.

Na wystawie różnorodność pod względem formy artystycznej: fotografia, tkanina artystyczna-gobeliny, które pani Krystyna nazywa malowaniem nitkami, grafika i malarstwo.
Na wernisażu wystawy nie zabrakło również uczniów Krystyny Bobak. Jedno z dzieł artystka przywiozła dopiero co skończone.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Lech Gawin

Lech Gawin-dziennikarz, fotograf. Od 28 lat mieszka w Bieruniu. Zaczynał jako wydawca i kolporter gazetki osiedlowej ,,Głos Homera''. Później był felietonistą w portalu oswiecimonline. Oprócz naszego portalu, współpracuje z serwisem lokalnym, ,,Nowym Info'', ,,Kwadratem'' prowadzi też fanpage na Facebooku ,,Nasz Bieruń-z innej perspektywy'', który jest kroniką wydarzeń z miasta i regionu. Założyciel Stowarzyszenia na rzecz Osiedla ,,Homera'' Od 15 lat działacz społeczno-charytatywny. Niepełnosprawny. Podczas tegorocznych Dni Bierunia wyróżniony grawertonem za promowanie wydarzeń w mieście i regionie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.