Bieruń: Karnawałowe pląsy

Bieruń: Karnawałowe pląsy

1 wyświetlaj
0

Fantazyjnie i kolorowo. Tak można określić stroje, jakie zaprezentowali w czwartek 1 lutego uczestnicy Balu Przebierańców-słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bieruniu. Mogliśmy podziwiać Araba, Papę Smerfa, który był jednocześnie maszynistą tanecznego pociągu, wróżki, pirata, Indiankę i wielu innych.

Do tego wszystkiego dobrze dobrana muzyka z przewagą disco polo. Jednak największą atrakcję stanowiła „Zorba” żywiołowo odtańczona przez bieruńskich „żaków”. Gościny przebierańcom użyczyło Regionalne Centrum Kulturalno-Gospodarcze „Remiza”. To nie wszystko. Jeszcze mury tętniły wcześniejszą muzyką, tymczasem w sobotę 3 lutego parkietem zawładnęli niepełnosprawni z Bierunia i Bojszów. To podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia”. Były najróżniejsze tańce do miksu muzycznego i znakomite jadło na stołach O melodie zadbał duet wokalno- instrumentalny Wiktor Sporyś-saksofon, śpiew i Zygmunt Mosler-keyboard. Karnawałowe szaleństwo udzieliło się również prezesowi stowarzyszenia-Andrzejowi Stylokowi, który z gracją poprowadził do tańca swoją małżonkę! Imprezę dofinansowało ze swojego budżetu starostwo bieruńsko-lędzińskie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

O autorze

Lech Gawin

Lech Gawin-dziennikarz, fotograf. Od 28 lat mieszka w Bieruniu. Zaczynał jako wydawca i kolporter gazetki osiedlowej ,,Głos Homera''. Później był felietonistą w portalu oswiecimonline. Oprócz naszego portalu, współpracuje z serwisem lokalnym, ,,Nowym Info'', ,,Kwadratem'' prowadzi też fanpage na Facebooku ,,Nasz Bieruń-z innej perspektywy'', który jest kroniką wydarzeń z miasta i regionu. Założyciel Stowarzyszenia na rzecz Osiedla ,,Homera'' Od 15 lat działacz społeczno-charytatywny. Niepełnosprawny. Podczas tegorocznych Dni Bierunia wyróżniony grawertonem za promowanie wydarzeń w mieście i regionie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.