Bieruń: Blok imprez na kąpielisku Łysina

Bieruń: Blok imprez na kąpielisku Łysina

1 wyświetlaj
0

Różnorodność cechowała propozycje, jakie mieliśmy do wyboru podczas wydarzeń w minioną sobotę 30 czerwca. Wszystko rozpoczęło się za sprawą Stowarzyszenia „Wspólna Europa”.

Członkowie tej organizacji, przebywając z wizytą we francuskim, partnerskim mieście Meung sur Loire „zarazili” się pozytywnie tamtejszą grą o nazwie petanque. W ten sposób zaczęli zjednywać zwolenników gry w mieście. Polega ona na rzucaniu kulami w kierunku drewnianej, kolorowej kulki tzw. świnki. Wygrywa osoba (drużyna), która ustawi kule jak najbliżej świnki.

W minioną sobotę na bieruńskim bulodromie rozegrano Turniej o Puchar Radnego. Wzięło w nim udział 12 drużyn po dwie osoby każda. Zawody miały obsadę międzynarodową, ponieważ wystartowali również Ukraińcy! Wygrała drużyna w składzie: Jerzy Juda, Maciej Żłobiński. Tuż po południu Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował godzinny bieg wokół kąpieliska. Można też było trasę pokonać spacerem i przy pomocy kijków treningowych. Rasowi biegacze pokonali ten dystans kilka razy. Na zmęczonych, których wystartowało ok. 50 osób, czekały medale, woda mineralna, banany i kiełbaski z grilla. Klasyfikacji nie prowadzono.

Ostatnim punktem sobotniego bloku, było kino na plaży. Kilka seansów od filmów przeznaczonych dla najmłodszych począwszy, zakończyło się ok. godziny pierwszej w nocy. Przerywnikiem w tym, filmowym maratonie był rewelacyjny pokaz Teatru Ognia. Te ostatnie atrakcje zorganizował Bieruński Ośrodek Kultury.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

O autorze

Lech Gawin

Lech Gawin-dziennikarz, fotograf. Od 28 lat mieszka w Bieruniu. Zaczynał jako wydawca i kolporter gazetki osiedlowej ,,Głos Homera''. Później był felietonistą w portalu oswiecimonline. Oprócz naszego portalu, współpracuje z serwisem lokalnym, ,,Nowym Info'', ,,Kwadratem'' prowadzi też fanpage na Facebooku ,,Nasz Bieruń-z innej perspektywy'', który jest kroniką wydarzeń z miasta i regionu. Założyciel Stowarzyszenia na rzecz Osiedla ,,Homera'' Od 15 lat działacz społeczno-charytatywny. Niepełnosprawny. Podczas tegorocznych Dni Bierunia wyróżniony grawertonem za promowanie wydarzeń w mieście i regionie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.