Bieruń: Absolutorium dla burmistrza

Bieruń: Absolutorium dla burmistrza

1 wyświetlaj
0

Podczas Sesji Rady Miejskiej w Bieruniu  30 maja 2018 r. radni głosowali między innymi za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Krystianowi Grzesicy. Za głosowali jednomyślnie wszyscy radni.

Burmistrz przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok. Zarówno Komisja Rewizyjna, jak i Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach nie miały zastrzeżeń co do sprawozdania. Tu również głosowano jednomyślnie za przyjęciem sprawozdania.
W przypadku ustalenia granic okręgów wyborczych w mieście głosowanie przebiegło następująco: 13 za, jeden wstrzymujący i jeden głos przeciw ze zdaniem odrębnym przy 15 radnych obecnych na sali. Poprzednią uchwałę w tym wątku uwzględniającą postulaty mieszkańców zakwestionował Komisarz Wyborczy. Burmistrz Krystian Grzesica poinformował, że będzie ponownie o kandydował na stanowisko burmistrza w zbliżających się wyborach samorządowych.

 

Burmistrz Krystian Grzesica. Zdjęcia: Lech Gawin

O autorze

Lech Gawin

Lech Gawin-dziennikarz, fotograf. Od 28 lat mieszka w Bieruniu. Zaczynał jako wydawca i kolporter gazetki osiedlowej ,,Głos Homera''. Później był felietonistą w portalu oswiecimonline. Oprócz naszego portalu, współpracuje z serwisem lokalnym, ,,Nowym Info'', ,,Kwadratem'' prowadzi też fanpage na Facebooku ,,Nasz Bieruń-z innej perspektywy'', który jest kroniką wydarzeń z miasta i regionu. Założyciel Stowarzyszenia na rzecz Osiedla ,,Homera'' Od 15 lat działacz społeczno-charytatywny. Niepełnosprawny. Podczas tegorocznych Dni Bierunia wyróżniony grawertonem za promowanie wydarzeń w mieście i regionie.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.