26. finał WOŚP 2018 tuż tuż

26. finał WOŚP 2018 tuż tuż

1 wyświetlaj
0

Bieruń. Wielkimi krokami zbliża się 26. Finał WOŚP 2018. Koncert główny odbędzie się 14 stycznia 2018 roku w kinoteatrze „Jutrzenka”. Tego dnia specjalnie na rzecz Orkiestry wystartuje IV Bieruński Bieg Utopca. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia towarzyszące. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym, podczas jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano środki dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W sumie udało się zebrać 105 570 801,49 zł. W Bieruniu zebrano rekordową kwotę 103 804,81 zł!

Fundusze zbierane podczas tegorocznej edycji przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu noworodków. Nowoczesny sprzęt zakupiony z zebranych pieniędzy trafi do szpitali położniczych w całym kraju.

Bieruński Bieg „Utopca” to inicjatywa promująca zdrowy tryb życia oraz aktywne formy wypoczynku, integrująca środowisko biegaczy, a także wspierająca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ramach naszej sztandarowej imprezy biegowej na hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów 15 odbywa się Sportowy Piknik Rodzinny, na który bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz gości, by przybyli  całymi rodzinami, bo „będzie się działo”!
Piknik zorganizowany jest przy biurze zawodów, mieszczącym się w Hali Sportowej przy ul. Szarych Szeregów 15 (400 metrów od Rynku). Podczas trwającej ok. 4 godziny imprezy mają miejsce liczne atrakcje skierowane do różnych grup wiekowych, są to m.in.: gry, zabawy, animacje, konkursy i pokazy dyscyplin sportowych. W tym czasie na hali prezentują się lokalni artyści, kluby sportowe, można zakupić wyroby rodzimego rękodzieła oraz popróbować różnorakich wyrobów kulinarnych. Na koniec imprezy tradycyjnie odbywają się dekoracje zwycięzców rywalizacji biegowych w poszczególnych kategoriach oraz prowadzony jest finał loterii fantowej na rzecz WOŚP.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.